اولین بارش برف در سال 2011 در مونترال

سلام  دوستان

از لطف همه شما ممنونیم . امیرحسین کاملا خوب شده ، برای همتون آرزوی سلامتی داریم .

امروز صبح که از خواب بیدار شدیم ( 23 نوامبر ) دیدیم همه جا سفید پوش شده جای همه شما که برف دوست دارید خالی ....

تو همین یکی دو روزه به همه نظرات باقی مونده  رو پاسخ میدم . من و ببخشید در طول هفته خیلی سرم شلوغه .

این پست ادامه داره برمی گردم می نویسم .....

خوب برگشتم :

اول از همه از بیمارستان براتون بگم ما ساختمون بغل خونمون یه بیمارستان تخصصی کودکانه ، داخل بیمارستان که میشی همه چیز خیلی شیک و مرتب ، با تجهیزات کامل یه چیزی می گم یه چیزی میشنوید آدم احساس نمی کنه تو درمانگاه یه بیمارستانه چند تا دختر جوان هم مرتب در پذیرش می گردند و یک سبد دستشون و به بچه ها کتاب و مداد رنگی ، برچسب و بازی های فکری و ... میدن تا سرشون گرم بشه اما چشمتون روز بد نبینه خدا نصیبتون هم نکنه ما ساعت حدود 9 صبح که رفتیم بیمارستان پذیرش شدیم دقیقا ساعت 20/8 شب وارد اتاق پزشک شدیم  یعنی حدود 11 ساعت انتظار ، شنیده بودیم اینجا دکتر رفتن مکافات داره ولی نه اینجوری گریه سیستم شون ایجوریه که شما میری پذیرش می گیری میشینی تو نوبت تقریبا بعد از 20 دقیقه صدامون کردند رفتیم قسمت اورژانس  اونجا  تختهایی برای ویزیت بچه ها گذاشته بودند که تختها به شکل  حیوانات بود و بچه ها رو تخت می خوابیدند بعد یه پرستار میاد و بچه رو معاینه می کنه و شرح حالش و می گیره که اون موقع امیرحسین 5/39 درجه تب داشت بهش شربت استامینوفن داد ( که اینجا بهش می گن تی نلون ) و گفت تا موقعی که درجه تبش از 39 به بالا میره هر 4 ساعت یکبار بهش بدید اما اگر تبش کمتر بود لازم به دارو نیست تب برای بدن خوبه تا با میکروبها مقابله کنه اگر تبش به 5/40 رسید دوباره بیاریدش ، تا می تونید مایعات بدید بخوره تا 4 روز هم مدرسه نره تو خونه استراحت کنه مشکلی نداره برید خونه ما گفتیم چی ؟سوال قربانت اینو که خودمون هم بلد بودیم ما می خواهیم یه دکتر ویزیتش کنه اون هم گفت باشه . حالا نگو اینها هر مریضی رو که معاینه می کنن بهش از 1 تا 5 نمره میدن اگر شماره شما یک باشه میری میشینی و جزو نفرات اول میری پیش دکتر ولی هر چی شمارت بالاتر باشه و مریض بیاد با وضعیت بدتر جلوی شما قرار می گیره و نوبتت عقب تر میره حالا شماره ما چند بود ؟ 4  

تا ساعت 11 نشستیم دیدیم خبری نشد محسن رفت پرسید گفتند ساعت 2 نوبتتون  میشه اومدیم خونه ساعت 2 محسن رفت گفتند الان 8 نفر جلوی شما هستند اگر بیمار بیاد و وضعیت از شما اورژانسی تر باشه به این تعداد اضافه میشه خلاصه ساعت 5 دوباره رفتیم گفتند الان 6 نفر جلوتر از شما هستند و امیر دوباره تبش رفته بود روی 40 درجه که دوباره بهش استامینوفن دادند و خلاصه ساعت 20/8 رفتیم تو و دوباره معاینش کردند و گفتند ویروسه باید دوره اش بگذره دارو نیاز نداره اگر تا 3 یا 4 روز دیگه خوب نشد که میشه بیاریدش از سینه اش هم عکس گرفتند برای اینکه شما رو راهنمایی کن کجا بری روی زمین عکس حیوانات رو چسبوندند مثلا برای رفتن به رادیولوژی می گن زراف ها رو دنبال کن و خلاصه عکس گرفتیم و گفتند ریه هاش مشکلی نداره و دقیقا سر 4 روز بچه تبش قطع شد و بعد از 10 روز سرفه هاش هم خوب شد .

 اما مطلب جالب ما که تازه خونمون نزدیک بود و می رفتیم و میومدیم نهار و خونه خوردیم امیر خواب بعدازظهرش و کرد بچه مون غر می زد خسته شدم  ، بریم خونه ، پس کی نوبتمون میشه ؟ خودمون هم واقعا کلافه بودیم که یک روز کامل و اسیر بودیم اما جالبه در این رفت و آمدها میدیم خانواده هایی که صبح اول وقت دیده بودیمشون  حتی تا ساعت 8 شب هم همونجا بودند و جالب بدونید که حتی سر همون صندلی نشسته بودند فقط شاید گاهی این دستشون زیر این چونه بود و گاهی اون یکی تعجب

بچه هاشون بدون هیچ غر و نقی نشسته بودند کارتن تام و جری نگاه می کردند ، نقاشی می کشیدند .... شاید باور نکنید ولی واقعیت داره و برای ما خیلی تعجب آور بود که آخه این ها کجا ما کجا سوالسوال سوال 

اما برای اطلاع دوستانی که برای اومدن برنامه ریزی می کنن بگم که سعی کنید بلیطتتون رو برای 10 روز آخر ماه میلادی بگیرید به این دلیل که ورور شما در هر ماهی باشه اون ماه حقوق بچه و مالیات رو به شما نمی دن  اینجوری فقط چند روز اول ورودتون  پیزی بهتون تعلق نمی گیره مثلا ما که دوم ماه اومدیم کل اون ماه رو از دست دادیم .

دیگه اینکه جهت اطلاعتتون بگم تاریخ شروع کلاسهای فرانسه به شرح زیر است در طول هر سال 4 ترم  هست که شما باید برای رسیدن به هر ترمی که مد نظر دارید حداقل 2 ماه قبلش اینجا ثبت نام کنید . ثبت نام از ایران میسر نیست و باید وارد کانادا شده باشید . در کل سه ترم کلاس فرانسه براتون میذارن که به جز ترم سوم  شما مجاز هستید یک ترم و تکرار کنید اما اگر بخواهید بیشتر بخونید می تونید خودتون ثبت نام کنید تقریبا رایگانه شما سالی 50 $ پرداخت می کنید و لی حقوق ندارید . اما تاریخ شروع کلاسها گاهی با یکی دو روز تاخیر به خاطر اینکه ممکن این روزها به شنبه یا یک شنبه برخورد کنه که طبیعتا از بعد از تعطیلات آخر هفته شروع میشه :

شروع ترم زمستان 7 فوریه

شروع ترم بهار 2 می

شروع ترم تابستان 17 آگوست

شروع ترم پاییز 2 نوامبر

(با تشکر از دوست خوبمون علی آقا جهت تصیح تاریخ ترم بهار )

برای ژانویه هم کلاسها به مدت 2 هفته تعطیل میشه ( همون تعطیلات سال نو )

راستی برای واکسن آنفولانزا هم بگم با این که گفته بودند فقط برای گروههای پر خطر رایگانه و بقیه باید پول بدن  ما بر اساس برنامه زمانبندی که مرکز clsc اعلام کرده بود رفتیم که برای امیر بزنیم و هزینه اش رو هم بدیم اما وقتی رفتیم گفتند هر کس مراجعه کنه رایگان براش می زنیم ( درست مثل کشور خودمون ) ما هم از خدا خواسته هر سه نفرمون زدیم لبخند می گن مفت باشه کوفت باشه خنده اما داروخانه ها هم می زدن که اونها از گروههای پر خطر نفری 5$ برای سرنگ و از سایرین نفری حدود 30$ می گرفتند . حواستون باشه به امید خدا سال آینده به همون مراکزی که clsc اعلام می کنه مراجعه کنید .

برای همتون آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون دارم . در ایام ماه محرم و صفر دعای برای گرفتارها ، اموات و بیماران رو فراموش نکنید .

به خداوند یکتا می سپاریمتان بای بای

 

 

/ 62 نظر / 95 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رینا

یلداتون مبارک خانومی

فهیمه

سلام به مریم عزیز و آقا محسن و امیر حسین گل و دوست داشتنی . مریم جون مدیکال ما هم شب یلدا رسید خوب حالا نوبت این رسید که دوباره برای مراحل بعدی برامون دعا کنی . راستی بهترین زمانی که میشه اومد کانادا ؟ ماهی است البته اگه زود ویزا بگیریم . به همه سلام برسون راستی پسرا خوشحالند که قراره دوستشون را ببینند .

هستی هادی

کجایی مریم جون دلمون برات تنگ شده عزیزم. کریسمس مبارککککککککک[قلب][لبخند]

مریم

سلام خانمی .امیدوارم شما وخانواذه سلامت باشیدوکریسمس به شما خوش بگذرد. ما برا ی22مارس بلیط رزرو کردیم .به نظر شما کلاسهای ماه می را میتوانم شرکت کنم؟از اواخر مارس تا اوایل می کمتر از دو ماهه ومیترسم کلاسهای تابستان به من برسد. وضمناشما ایا اطلاع دارید برای نگهداری بچه 7 ساله وقتی والدین کلاس زبان میروند مکان خاصی دارند؟چون مدرسه ها که برای سال تحصیلی بعد نامنویسی میکنندومهدهم که فکر نکنم قبولش کنندوحسابی نگرانم .ببخشید از اینکه مرتب وقتتان را میگیرم.

فریار

مریم جونم کریسمس مبارک ...خیلی وقته ازتون بی خبریم. فرصت کردی برامون بنویس که حسابی دلتنگتونیم.

فریار

چقدر من این باکسینگ دی رو دوست دارم. خیلی منتظرم عزیزم[بغل]

عباس

درود بر دوست گرامي، من در فرم تقاضا (Application form ) در خصوص ميزان اعتبار پولي كه وارد كانادا مي كنيد ، مبلغ 20 هزار دلار نوشته بودم ولي حالا در آستانه ورود به كانادا نمي توانم اين مبلغ را با خود بياورم. آيا اين مساله ممكن است باعث جلوگيري از ورود به خاك كشور كانادا گردد؟ با سپاس از پاسخ هاي شما

sasan

من مايل به تبادل لينک با شما هستم اگر شما هم مايل هستيد من رو با نامه [[ دانلود و بازم دانلود ]] لينک کنيد و بهم خبر بديد تا منم شمارو لينک کنم http://www.bisarosaman.mihanblog.com/

شراره

دوست عزيز امروز اولين باره كه من وبلاگت را ديدم واقعا جالبه.از صبح يكسره دارم مي خونمش. خب ما تازه اقدام كرديم اما هنوز فايل نامبرمون نيومده.البه ناگفته نماند كه ٢٠٠٧هم يه بار اقدام كرديم كه خود كانادا همه پرونده ها را بر گردوند.خلاصه خوندن وبلاگت به من هم انگيزه داده كه خودم هم يه وبلاگ درست كنم به اميد اينكه اين سالهاي انتظار راحتتر بگذره.دوست عزيز موفق باشي.